איך לבחור וטרינר?

איך לבחור וטרינר?

מחפש את הווטרינר המתאים ביותר?
מדוע כל כך חשוב לבחור וטרינר מתאים? איך זה משפיע על גידול חיית המחמד? ולמה כן כדאי להתעכב לרגע לפני שבוחרים את האחד או האחת?

אם רק אימצתם חיית מחמד חדשה לחיק המשפחה אתם כבר בטח מבינים שבשלב ההתחלתי יהיו לא מעט דברים שיהיה עליכם לדאוג בעבורה. אחד הדברים שיהיה עליכם לעשות כבר בשלבים הראשוניים הוא בחירה של ווטרינר שיילווה אתכם בתהליך הגידול. בחירה נכונה יכולה למעשה להשפיע על בריאותו של הכלב וכן על הנוחות של המגדל במהלך הטיפול עצמו. המצב באידיאלי הוא כמובן למצוא ווטרינר מקצועי ומנוסה שיוכל לסייע בכל מקרה שלא יבוא וכמובן יהיה זמין עבורכם בשעת הצורך…

הנה מספר טיפים לבחירה של וטרינר:

  1. ניסיון מקצועי מעשי  כמו כל דבר בחיים, ככל שיש לבעל מקצוע יותר ניסיון כך יוכל לספק שירותים ברמה גבוהה יותר. שמדובר בבריאותה של חיית המחמד שלך, מומלץ בהחלט לוודא כי מדובר בווטרינר מלומד ומנוסה אשר יידע לספק את הטיפול הטוב ביותר בשעת הצורך.
  2. קידמה טכנולוגית – אולי תתפלאו אך עולם הרפואה של בעלי החיים מפותח ביותר מה שאומר שבעזרת הטכנולוגיות הנכונות יש אפשרות להעניק לחיית המחמד שלכם טיפול טוב ומתקדם יותר במקרים מסוימים ועל ידי כך להימנע מכאבים מיותרים ותהליך טיפול ארוך ולא נעים. ווטרינר טוב דואג להתעדכן עם הקדמה ולפתח את המרפאה שלו בטכנולוגיות מתקדמות יותר עם השנים. לדוגמא, חלק מן המרפאות מצוידות כבר היום במיטב הטכנולוגיה וכוללות אולטראסאונד, רנטגן ומכשירים לבדיקות דם.
  3. המלצות – חשוב ביותר! נסו למצוא אנשים שאתם מכירים שטופלו ע"י המרפאה הוטרינרית בה בחרתם ומרוצים משירותיה.
  4. סל שירותים רחב תחת קורת גג אחת – כאשר מדובר בבריאות כולנו יודעים שלעיתים לא ניתן לצפות מה יביא המחר. במקרה טיפה יותר מורכב מחיסון לכלבת, חשוב שתוכלו למצוא מגוון פתרונות באותו המקום. לדוג': במידה ומכל סיבה יש לכם צורך לאשפז את חיית המחמד שלכם, לא תוכלו למצוא שירותי אשפוז אצל כל ווטרינר ולכן תיאלצו לחפש מקום אחר בשעה שחיית המחמד שלכם זקוקה לטיפול רפואי.
  5. נוחות גיאוגרפית ואישית – חשוב שהמרפאה בה אתם בוחרים תהיה קרובה עבורכם כך שתוכלו להגיע אליה בקלות ובמהירות בשעת הצורך. כך לדוגמא סביר להניח שאדם שמתגורר בבאר שבע יחפש וטרינר בבאר שבע ואילו אדם הגר באזור פתח תקווה יחפש וטרינר באזורו ולא בתל אביב. במקרה שלנו, במרפאה הניידת, אנחנו תמיד נשמח להגיע אליכם עד הבית ולעזור במידת האפשר, כל עוד אתם גרים באזור המרכז. בכל עיר תוכלו למצוא לא מעט וטרינרים ואנחנו ממליצים כי גם אם יהיה עליכם לנסוע עוד מספר דקות, כדאי לבחור לפי איכות ולא להתפשר על המרפאה הוטרינרית הממוקמת הכי קרובה אליכם. כאשר מדובר בבריאות הכלב או החתול שלכם, טיפה מאמץ בהחלט יכול להשתלם.
    חשוב גם למצוא מרפאה וטרינרית הפתוחה ופועלת בשעות הנוחות לכם. אם המרפאה פתוחה רק יומיים בשבוע בשעות הבוקר כאשר אתם בעבודה, ברור כי לא מדובר במרפאה המתאימה לכם.
  6. שירותי חירום מסביב לשעון – חשוב לציין כי לא כל מרפאה מעניקה שירותי חירום ובמקרים רבים ישנם שעות פעילות מוגדרות לטיפול. אך מה קורה במצב חירום?
    לכן חשוב שוטרינר אותו בחרתם עבור חיית המחמד שלכם יהיה שם עבורכם גם בשעות הפחות נוחות בכדי לתת מענה רפואי דחוף יותר בשעת הצורך. אנו ממליצים לבחור במרפאה המעניקה שירותים 24/7, או מרפאה העובדת בשיתוף עם בית חולים וטרינרי קרוב המעניק שירותי וטרינר חירום 24 שעות ביממה (דוגמת בית החולים הווטרינרי בכפר הירוק המעניק שירות לכל תושבי מרכז הארץ).

אז נכון, נדרש מכם זמן ובדיקות לפני שאתם בוחרים את הווטרינר שלכם אך בהחלט כדאי להתעכב על מנת לבחור פעם אחת וטרינר אשר יעשה לכם את המשך הגידול של חיית המחמד לתהליך קל ונוח יותר…

דילוג לתוכן