יעוץ תזונתי לכלבים

יעוץ תזונתי לכלבים

 

מדוע צריך ייעוץ תזונתי לכלבים?

ישנה אמרה האומרת: you are what you eat, הינך מה שאתה אוכל. אמרה זו הגיע אלינו מארצות הברית, מדינה הידועה כמדינת המזון המהיר והאוכל הלוקה בחוסר ערכים תזונתיים. אמנם אמרה זו נכונה לבני אדם אך נכונה לא פחות גם לכלבים. המזון אותו אנו וכלבינו צורכים משפיע על כל רבדי החיים שלנו ושלהם – איך הם נראים, מה הם מרגישים, האם הם שמחים ואפילו איך הם מתמודדים עם מחלות וחוליים שונים. ייעוץ תזונתי לכלבים יכול לתרום הרבה מאוד לרמת החיים של הכלב, וגם שלנו הבעלים של הכלב על ידי קבלת מענה לפתרון בעיות שונות וייחודיות מחייו של הכלב.

בעיות בריאותיות הנובעות מתזונה לקויה

תזונתם של כלבים הינה מורכבת מחד ומאוד פשוטה מאידך. לדוגמא, למרפאה באזורינו הגיע יום אחד איש מודאג עם הכלב שלו מסוג רועה גרמני בוגר עם הפרעות אכילה. הוטרינר המקומי בחן את הכלב, ובעוד שבעליו של הכלב חשב כי מדובר במחלה נדירה הגורמת לו להשמנה, הוטרינר אבחן כי פשוט מדובר בצריכת מזון שאינו מתאים לכלב. מידת פעילותו הגופנית הייתה תקינה, אך המזון שצרך לא התאים לאופי הפעילות שלו ולכן ההשמנה הובילה לבעיות בנשימה ולהרגשת עייפות כללית וחוסר אנרגיה של הכלב שאמור להיות דווקא עירני ואנרגטי מטבעו, על אחת כמה וכמה כשמדובר ברועה גרמני.

התאמת התזונה לסוג הכלב

ייעוץ תזונתי לכלבים מאפשר להתאים לכל כלב את התזונה המתאימה לו ביותר, על פי הקריטריונים השונים של הכלב. כלב מגזע גדול לא יאכל את המזון של כלב מגזע קטן, ואם יעשה זאת, יסבול מהפרעות שונות במערכת העיכול ובמערכות אחרות בגוף. הקריטריונים לפיהם יקבע סוג המזון המתאים ביותר לכלב הם: גזע הכלב, שלב החיים בו הוא נמצא (גור, בוגר, מבוגר), והיסטורית תזונה וחיים (האם גדל ברחוב או בבית כל ימי חייו).

התאמת התזונה של הכלב לאופי חייו של הכלב

לעתים ניתן לטפל בבעיות בריאותיות שונות הצצות בגופו של הכלב על ידי התאמת תזונה ספציפית שנועדה לטיפול בבעיות אלו. בעיות כגון נשירה והשמנה, עצירות ושלשולים ניתנות לטיפול בפשטות יחסית על ידי התאמת המזון הנכון לכלב החולה.
כלבים בעלי אופי פעילות שונה, יצרכו מזונות בעלי אופי שונה וערכים תזונתיים שונים. כלב חילוץ והצלה, כלב שמירה וכלב ספורט המאופיינים ברמה גבוהה של פעילות גופנית יצרכו מזונות שונים בהחלט מכלב בית שיוצא פעמיים ביום לסיבוב של חצי שעה.

דילוג לתוכן