• מאמרים
  • הדבקת כיסוי ציפורניים לחתולים

הדבקת כיסוי ציפורניים לחתולים

הדבקת כיסוי ציפורניים לחתולים

בניגוד לכלבים אשר שחיקת הציפורניים שלהם מתרחשת בזמן ההליכה, החתולים, אצלם הציפורניים אינן שלופות כל העת, מחדדים את ציפורניהם על רהיטי הבית או שטיחים. חתולים היוצאים מן הבית בד"כ מחדדים את ציפורניהם על גזעי עצים.

אחת השאלות הנפוצות בהן אנו נתקלים במהלך ביקורי הבית שאנו מבצעים במרפאה הניידת היא "איך מונעים מהחתול להרוס את הספות?"
בעלי חתולים רבים מתלוננים כי ההרגל של החתול לשייף את ציפורניו, אינו הולך יחד עם הספות ושאר רהיטי הבית. במקרים רבים החתול האהוב, גורם לנזק לרהיטים ולעוגמת נפש לבעלים.
כיסוי ציפורניים לחתוליםבמקרים אחרים, השימוש בציפורניים כלפי בני הבית גורם לשריטות ופציעות. הוספת עמודי גירוד או משטחי קרטון לעיתים מקלה על הבעיה אבל בד"כ אינה פותרת אותה לחלוטין.
בעבר, היה נהוג ניתוח "עקירת ציפורניים". ניתוח זה כולל למעשה קטיעה של המפרק האחרון של אצבעות הרגליים וגרם לסבל רב לחתולים. כיום ניתוח זה אסור על פי חוק בישראל.

באופן אידיאלי, מומלץ להרגיל גור חתולים לגזירת ציפורניים, כבר מינקותו, בכך נוכל לבצע גזירת ציפורניים ללא מאבק וללא מלחמות ולמנוע נזק לרהיטים וסטרס לחתולים. יש לקבל הדרכה מווטרינר לפני הפעם הראשונה שאתם מבצעים את גזירת הציפורניים מאחר ובציפורני החתול יש כלי דם ופגיעה בהם תוביל לדימום וכאב.

במקרים רבים, חתולים בוגרים אינם סובלניים לגזירת ציפורניים ולכן האופציה הקיימת, הטובה ביותר, היא הדבקת ציפורניים מלאכותיות (או כפי שהדבר מכונה לעיתים הדבקת "כיסוי ציפורניים").

מכיוון שעל החתול לשתף פעולה בזמן ההדבקה, בחלק מן החתולים יש צורך בטשטוש קצר לשם כך הדבקת כיסוי הציפורניים.
במרפאה הניידת שלנו, אנו מציעים שירות וטרינר עד הבית, אשר מגיע לביתכם ומבצע את הדבקת הציפורניים לחתול. במידה ויש צורך בטשטוש הדבר מבוצע לאחר בדיקה גופנית מלאה.

הדבקת הציפורניים נעשית באמצעות דבק יעודי חזק במיוחד המונע את נשירת הציפורן המלאכותית. הציפורן המלאכותית אינה חדה ולכן ההדבקה מונעת הרס של הרהיטים והספות וכן מונעת שריטות מן החתול.
ציפורניים מודבקות בצורה נכונה יכולות להחזיק בין חודש לשלושה חודשים (למעשה הן אינן נופלות אלא הציפורן מתארכת וחלקה החיצוני נושר או מתקפל)
למרבית החתולים הכיסוי לא מפריע כלל והם ממשיכים בשגרת חייהם הרגילה בלי לפגוע יותר ברהיטים. התוצאה היא איכות חיים טובה לחתולים ובעלים מרוצים 😉

נשמח לעזור בכל שאלה בנושא – 052-5562441.

הערה – הדבקת הציפורניים מומלצת רק לחתולים אשר אינם יוצאים מן הבית. לחתולים היוצאים מן הבית הציפורניים חשובות להגנה עצמית וכן לטיפוס על עצים כאשר יש צורך לברוח מסכנה.

דילוג לתוכן