הרעלת כדורים נוגדי דיכאון בגורת כלבים

הרעלת כדורים נוגדי דיכאון בגורת כלבים

ג'יני היא כלבת רועה גרמני בת חודשיים. אלון, בעליה המודאג התקשר אלינו בחירום בתלונה שג'יני לא מפסיקה לבכות כבר כמה שעות.
ג'יני הושארה בבית לבדה באותו הערב וכשאלון חזר עם אשתו לביתם ראו (כרגיל) את הבית הפוך לאחר ג'יני במשחקיה עשתה את הבלגן הרגיל שלה.

בבדיקה ג'יני נראתה עירנית ומאוד מרוגשת, תוך שהיא בוכה ללא הפסקה ומטפטפת שתן כל מספר דקות. בבדיקה גופנית נמצא דופק מהיר מהנורמאלי אך לא נראה שיש מקור כלשהו לכאב שיכול לגרום לבכי רציף.

בשלב זה הועלה חשד להרעלה כלשהי הגורמת לריגוש היתר ולבכי.
בעדינות נשאלו הבעלים האם יש סיכוי שג'יני בלעה סמים כגון חשיש או משהו דומה. אלון נפגע מאוד מהשאלה (בהיותו קצין בכיר בצבא הקבע) והצהיר באופן שאינו משתמע לשתי פנים שאין כל סיכוי כי לכלבה הייתה גישה לסמים כלשהם.
בשלב זה אלון נשאל האם יש סיכוי שהכלבה נחשפה לכדורים נוגדי דיכאון או נוגדי חרדה. שאלה זו גרמה לפניו של אלון להפוך מודאגות מאוד ובשקט בירר את הסוגיה עם אשתו.
בחיפוש מהיר בבית נמצאה חפיסה לעוסה והתברר שג'יני בלעה בין שמונה לעשרה כדורים של נוגדי דיכאון בעלי שחרור מושהה.

לאחר חישוב מהיר של המינון ביחס למשקלה של ג'יני התברר שהיא קיבלה מינון כמעט פי מאה מהמינון המומלץ לאדם בוגר!

בשל העובדה שג'יני נמצאה כמעט שמונה שעות לאחר אכילת הכדורים היה ברור שבשטיפת קיבה אין כל תועלת. למזלה של ג'יני להרעלה זו קיים נוגדן – תרופה המבטלת (בצורה חלקית) את ההשפעות של הכדורים.
ג'יני קיבלה את התרופה נוגדת השפעת הכדורים שבלעה ובנוסף קיבלה חומרי הרגעה רבים בכדי לאפשר לה לנוח ולישון.

הכדורים שבלעה, במינון גבוה, גורמים למצב הנקרא "סינדרום סרוטונין" – מצב הגורם לעליה בלחץ דם, פעימות לב מואצות, הזיות, ריגוש יתר ובמצבים קשים אפילו פרכוסים מסכני חיים.

רק לאחר כשלושים ושש שעות נראה שג'יני חוזרת לאיטה למצבה הרגיל. היא הפסיקה לבכות, חזרה לאכול והפכה להיות הגורה השמחה והחמודה שאלון ואשתו הכירו.

מקרה זה מהווה תזכורת חשובה לשמור את התרופות בבית הרחק מהישג ידם, או במקרה זה, כפם של חיות המחמד שלנו. הרעלות קורות בתכיפות גבוהה יחסית בכלבים צעירים סקרנים אשר מכניסים לפיהם כל דבר חדש בו הם נתקלים. אנא שמרו עליהם!

דילוג לתוכן