פציעה ברגלה של חתולה

לוסי החתולה והפצע ברגל

יום שבת בצהריים התקשר יצחק בבקשה לביקור בית. לוסי, חתולתו בת החמש חזרה בצהריים הביתה עם פצע וצליעה ברגל ימין קדמית. נראה לו שהפציעה מטרידה מאוד את החתולה והוא לא רצה לחכות ליום ראשון לוטרינר הקבוע שלו.
תוך כחצי שעה הגיע, דר' תומר, הוטרינר התורן של המרפאה לביקור בית בכדי לבדוק את לוסי. מבדיקה שטחית נראה שישנו פצע נרחב יחסית ברגל הקדמית אך לא היה ניתן לבדוק את היקפו מאחר ולוסי הייתה מאוד אגרסיבית וניסתה לנשוך ולשרוט בכל פעם שדר' תומר ניסה לגעת ברגלה.
לאחר מתן טשטוש עמוק היה ניתן לבדוק את הפגיעה. התברר כי למעשה האצבע החיצונית של לוסי נקטעה לחלוטין והיה חוסר של עור באותה הרגל. לאחר שהבנו את היקף הפציעה ניסינו להבין כיצד היא התרחשה. יצחק, הבעלים של לוסי העריך כי ככל הנראה לוסי שכבה תחת רכב חונה וכאשר הרכב החל לנוע לוסי לא הספיקה לברוח והרכב עלה על רגלה.
תחת הטשטוש העמוק, הפציעה הנרחבת נשטפה וחוטאה. בזהירות הפצע נתפר ושולי העור אוחדו בכדי לכסות על הפציעה הנרחבת. לאחר מכן הרגל נחבשה ולוסי קיבלה את החומר הנוגד להשפעת חומרי ההרדמה. לאחר שהתעוררה נראה שהיא מצליחה ללכת היטב על החבישה.
דר' תומר ביצע ביקורות בימים שלאחר מכן ולאחר כשבועיים נראה שהפציעה החלימה באופן יפה והתפרים הוסרו. לאחר שבוע הבעלים של לוסי דיווח כי היא חזרה כבר לצאת לטיולים בחוץ וכולנו מקווים שהיא תלמד את הלקח ותהיה זהירה יותר בעתיד.
דילוג לתוכן